پیش از ظهر امروز جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحد های صنفی و صنوف مزاحم به ریاست فرماندار و حضور مسئولین دستگاههای ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد . 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه با اشاره به ارتباط موضوع صنوف مزاحم با حوزه صیانت از حقوق شهروندی اظهار داشت : مکان یابی وساماندهی صنوف مزاحم ارتباطی مستقیم با حوزه صیانت از حقوق شهروندی دارد وقطعا وجود مشاغل مزاحم در سطح شهرزندگی عادی وروزمره مردم را با مشکل مواجه می کند وباعث از بین رفتن حقوق آنها می شود.
وی با بیان اینکه ساماندهی صنوف مزاحم در سطح شهر نیازمند همکاری و تعامل دستگاههای اجرایی و صاحبان مشاغل است افزود : مکان یابی و ساماندهی صنوف مزاحم باید با مد نظر قرار دادن تمامی جوانب از جمله دسترسی عمومی ،خدمات شهری ، منظر عمومی و ... صورت گیرد . 
جعفری نماینده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه با بیان اینکه در آذربایجان غربی 23 مورد شهرک صنفی فعالیت می کند گفت : 6 شهرک در مرکز استان و 17 شهرک نیز در شهرستان ها پذیرای واحد های صنفی مختلف هستند . 
وی با بیان اینکه وجود این صنوف در داخل شهر، سیما و منظر شهری را نیز مخدوش کرده است،افزود : جابجایی صنوف مزاحم جزو وظایف و تکالیف شهرداری ها است و با این حال دستگاههای متولی نیز باید با آنها همکاری و تعامل داشته باشند . 
حیدرزاده رئیس اتاق اصناف ماکو هم در این جلسه با اشاره به مسائل و مشکلات پیش روی واحد های صنفی و همچنین صنوف مزاحم گفت : جابجایی این صنوف بیش از 10 سال است که در دستور کار قرار گرفته است که به دلیل برخی مشکلات از جمله نقدینگی و مکان یابی هنوز نتوانسته ایم به نتیجه مطلوبی برسیم . 
وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن منطقه آزاد ماکو اظهار داشت : با همکاری و تعامل تمامی دستگاههای ذیربط باید تلاش کنیم در آینده نزدیک صنوف مزاحم را به مکانی مناسب و در دسترس انتقال دهیم . 
در ادامه این جلسه مسئولین حاضر نکته نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص حل مشکل جابجایی صنوف مزاحم ارائه دادند .