صبح امروز چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماکو ، به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه با تقدیر از اقدامات اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در هفته مبارزه با این مواد افیونی گفت : تمامی برنامه ریزی ها باید در راستای آگاهی بخشی عمومی و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در جامعه صورت بگیرد تا با کاهش تقاضای آن زنجیره مبارزه تکمیل شود .

وی افزود : مدارس و مراکز آموزش عالی ظرفیت بسیار مناسبی برای آگاهی بخشی عمومی در خصوص اثرات سوء مصرف مواد مخدر  در جامعه هستند و با توجه به پیش رو بودن آغاز سال تحصیلی جدید برنامه ریزی ها  باید در این راستا انجام شود .

فرماندار ماکو با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در کنار رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر برخورد قاطع با متخلفان این عرصه را در دستور کار خود قرار داده است اظهار داشت : با نصب تجهیزات نوین بازرسی و راه اندازی ایکس ری کامیونی در گمرک بازرگان توانسه ایم به توفیقات بسیار خوبی دست پیدا کنیم .

سرهنگ گلوانی جانشین فرمانده انتظامی ماکو هم در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت : با هوشیاری و تلاش شبانه روزی نیروهای عمل کننده از ابتدای امسال تاکنون بیش از 213 کیلوگرم انواد مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف و ضبط شده است .

وی افزود : در این رابطه 4 باند تهیه ، توزیع و قاچاق مواد مخدر متلاشی و 115 نفر از عناصر دستگیر شده اند  که آمار کشفیات در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 947 درصد افزایش داشته است .

در ادامه این جلسه مسئولین کمیته های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماکو گزارشی از اقدامات و برنامه های خود را ارائه دادند .