اولین جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه گفت : دولت با هدف احیاء، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری اجرای طرح بازآفرینی شهری پایدار را در دستور کار خود قرار داده است و بر اساس آن تکالیف و وظایف دستگاههای اجرایی مشخص شده است که باید مورد توجه اعضا قرار بگیرد .

وی افزود : دولت جهت ایجاد مشوق  های لازم برای تسهیل در فرآیند بازآفرینی شهری پایدار، کلیه دستگاه  های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار را موظف کرد حداقل 30 درصد از اعتبارات بودجه های سنواتی مربوط به فعالیت­ های خود در شهرها را به برنامه اجرایی بازآفرینی محدوده‌ها و محلات هدف، اختصاص دهند.

فرماندار ماکو با اشاره تسهیلات اعطایی دولت برای اجرای برنامه های ستاد بازآفرینی شهری پایدار گفت : با هماهنگی های صورت گرفته برای متقاضیان در کلان شهر ها 500 میلیون ، در مراکز استانها و شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت 400 میلیون و در سایر شهرها 300 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 8 درصد وبارپرداخت  12 ساله اعطاء می شود . 

علیزاده با تاکید بر حفظ و احیاء بافت تاریخی در اجرای طرح های عمرانی افزود : بافت های تاریخی شناسنامه و هویت شهرها هستند و به عنوان سرمایه های اجتماعی میراث نسل آینده است ، که باید در حفظ و احیاء آنها تلاش شود .   

فرماندار ماکو با بیان اینکه اجرای دقیق طرح نیازمند کار کارشناسی و مطالعاتی است گفت : این طرح را باید بصورت اولویت بندی شده پیش برد تا بتوان شرایط مناسب و پایداری را برای شهروندان ایجاد نمائیم.

در ادامه این جلسه اعضای ستاد بازآفرینی شهری پایدار ، مسائل و مشکلات ÷یش روی اجرای این را بیان نمودند و مقرر گردید جلسات ستاد بصورت منظم و مستمر برگزار شود .