صبح امروز همزمان با سراسر استان و در شعب منتخب آزمون مکاتبه ای دهیاران شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در ماکو برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو با بیان اهداف برگزاری آزمون مکاتبه ای دهیاران گفت : در این آزمون که با همکاری استانداری آذربایجان غربی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در مباحث مختلف برگزار می شود .

وی افزود : در این آزمون دانش و آگاهی دهیاران در خصوص آشنایی با وظایف ، تشکیلات و جایگاه قانونی دهیاریها و شوراهای اسلامی - قوانین و مقررات امور مالی و معاملاتی دهیاری و شورای اسلامی روستا - قوانین و مققرات ملی ساختمان و ساخت و ساز در روستا - مدیریت بحران (اصول ایمنی - آتش نشانی و مقابله با حوادث پیش بینی نشده) در نواحی روستایی - مدیریت پسماند روستایی - مورد سنجش و ارزیابی قرار میگیرد . 

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : در این آزمون 183 نفر از دهیاران شهرستان های ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت ثبت نام کرده بودند که 172 نفر از دهیاران در جلسه آزمون حضور داشتند و از میان شرکت کننده گان 9 نفر دهیار خانم در آزمون شرکت کردند .

لازم به توضیح است نتایج نهایی این آزمون ماه آینده از طریق استانداری آذربایجان غربی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای اعلام خواهد شد .