به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، " شاهین علیزاده " بمناسبت فرا رسیدن هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت خبرنگار شهيد محمود صارمي و روز خبرنگار ، با صدور پیامی این روز را به همه ی خبرنگاران ، نويسندگان ، مديران مسئول نشريات ، سايت هاي خبري و همه دست اندر كاران عرصه خبر تبریک گفت .

متن پیام بدین شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم

"ن . والقلم و ما يسطرون "

17مرداد روز پاسداشت تلاش بي‌وقفه انسان‌هاي آگاهي است كه با سلاح قلم در سرزمين آگاهي قدم مي‌زنند. خبرنگاران از آن رو كه حق‌جو و حق‌پويند شايسته تكريم و تحسين هستند.

بی شک این روز پاسداشت کسانی است که همواره برای توسعه می کوشند و با کمترین چشم داشت، بیشترین خطرها را به جان می خرند و به حرمت قلم سعی در نگاشتن حقیقت و مبارزه با باطل دارند.

روز خبرنگار یادآور اراده عمل مجاهدانه مردان و زنانی است که برای بازگویی حقیقت و باز تاباندن واقعیت، پرچم رسالت بزرگ اطلاع رسانی را بر دوش گرفته و چراغ راه جامعه خویش گشته اند چنانکه امروز روزنامه نگاران فداکار، در پاره ی تن اسلام، فلسطین عزیز، بر رسالت خود پای می فشارند.

در دنیای که حجم تولید اخبار و اطلاعات گوناگون روز به روز در حال افزایش است و جریان اخبار نقشی بس مهم در توسعه همه جانبه در عرصه های فرهنگی و اجتماعی دارد ، خبرنگاران طلایه داران پیوند شهروندان و دولتمردان در مسیر تعالی و پیشرفت هستند.

بدون تردید حفظ و ارتقای جایگاه خطیر خبر و قلم درجهت تعمق اطلاع رسانی و ترویج و نهادینه کردن فضائل مدنی و اخلاقی در جامعه از سیاست ها و برنامه های محوری نظام مقدس جمهوری اسلامی بویژه در دولت تدبیر و امید می باشد و تحقق این هدف در گرو تعامل و همکاری دو سویه اصحاب رسانه و خبر از یک طرف و حاکمان و دولت مردان از طرفی دیگر است .

حال17 مرداد را كه به ياد خون‌نگار شهيد محمود صارمي روز خبرنگار نام گرفته است را به روزنامه‌نگاران، خبرنگاران ، همه فعالان عرصه اطلاع‌رساني و اصحاب رسانه تبريك مي‌گويم و از خداوند متعال می خواهم این عزیزان را در مسیر انعکاس حق و حقیقت، پایدار و در تمامی شئونات زندگی موفق و سربلند بدارد.

شاهین علیزاده
فرماندار شهرستان ماکو