پیش ازظهر امروز بهرام زینال زاده مدیرکل امور عشایری استان آذربایجان غربی بهمراه اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی عشایر ذخایر انقلاب ماکو با حضور در محل فرمانداری با شاهین علیزاده دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این دیدار با بیان اینکه عشایر قشر مولد، زحمت کش و درآمدزای کشور هستند گفت :  علیرغم اینکه با محرومیت ها و محدودیت هایی زیادی مواجه هستند ، ولی در اقتصاد کشور نقش بسرایی دارند و باید خدمات رسانی مطلوب به آنان را در اولویت قرار گیرد .

وی افزود : عشایر در طول دوران پرفراز و نشیب تاریخ ایران، نقش تاثیرگذاری در استقلال ، اقتصاد و حفظ تمامیت ارضی کشور ایفا کرده‏اند و دین خود را به نظام و انقلاب ادا نموده اند .

فرماندار ماکو با اشاره به برنامه های دولت در راستای ایجاد اشتغال و خودکفایی خانواده ها گفت : اعطای تسهیلات اشتغالزایی در قالب فراگیر و روستایی ظرفیت بسیار مناسبی بمنظور توانمند سازی خانواده های عشایری است و شرکت های تعاونی عشایری می توانند از آن بهره کافی را ببرند .

علیزاده اجرای طرحهای پشتیبانی قالی بافی ، جمع آوری شیر خام ، ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه دام و طیور را از جمله طرحهایی عنوان کرد که شرکت تعاونی عشایر ذخایر انقلاب اسلامی ماکو می توانند با اجرای آنها بخش عمده ای جوانان بیکار عشایر را تحت پوشش قرار دهند .

زینال زاد مدیرکل امور عشایری استان هم در این دیدار با تقدیر از حمایت ها و توجه فرماندار به بحث اشتغال و معیشت عشایر گفت : شهرستان ماکو با دارابودن بیش از 20 هزار نفر جمعیت عشایری ، 190 هزار دام سبک و 13 هزار دام سنگین می تواند در جذب و استفاده از تسهیلات اشتغالزایی موفق عمل نماید .

وی افزود : 6500 خانوار عضو شرکت تعاونی عشایر ذخایر انقلاب ماکو هستند و این شرکت در راستای توزیع آرد خام ، فراورده های نفتی ، نهاده های دامی و ... فعالیت می نمایند .

در ادامه این دیدار اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی عشایر ذخایر انقلاب ماکو ، مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح نمودند .