بمنظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه پدافند غیر عامل و همچنین احصاء نقاط قوت و ضعف ، جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان ماکو به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و با حضور معاون مدیرکل پدافند غیرعامل استاندار و مسئولین ادارات ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسن محمدزاده در این جلسه با اشاره به شرایط خاص اقتصادی و اجتماعی کشور که ناشی از نقشه های پلید دشمنان خارجی و فریب خوردگان داخلی است افزود : با اتحاد و همدلی بین مردم و مسئولین می توانیم از این وضعیت خارج شویم .

معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ماکو با تاکید بر برگزاری منظم جلسات شورای پدافند غیر عامل و کارگروههای مربوطه گفت : اعضای شورای پدافند غیرعامل باید با ضمن ارائه راهکار های عملیاتی بمنظور اجرا در شهرستان ، مصوبات آن را جهت هرگونه بهره برداری به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری ارسال نمایند .

وی با بیان اینکه بمنظور جلوگیری از هرگونه تبعات باید قبل از اجرای پروژه های عمرانی با دستگاههای ذیربط هماهنگی ایجاد شود اظهار داشت : در پدافند غیر عامل دسترسی به منابع و امکانات در سریعترین زمان ممکن یک شرط و اصل اساسی است .

نادر کاظمی معاون مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان غربی هم در این جلسه با بیان اینکه پدافند غیرعامل در تمامی حوزه ها وجود دارد گفت : یکی از سیاستهای کلی پدافند غیرعامل صیانت از زیرساخت ها ، منابع و سرمایه های نظام است .

وی با اشاره به این موضوع که پدافند غیرعامل به تمامی اتفاقاتی که انسان ساز است گفته میشود افزود : بمنطور حفظ آمادگی و عکس العمل سریع در حوادث باید طرح جامع پدافند غیرعامل در تمامی شهرستانها و دستگاههای اجرایی تهیه و تدوین شود .

در ادامه این جلسه اعضای شورای پدافند غیرعامل شهرستان ماکو مسائل و مشکلات حوزه انرژی ، کشاورزی ، صنعت و ... را بیان و راهکارهای لازم را در خصوص حل آنها ارائه دادند .